Що необхідно знати для того щоб отримати титр антитіл на сказ для тварини

37

Перш за все, визначимо, що означає титр антитіл на сказ і для чого він потрібен. Враховуючи те, що в більш ніж 150 країнах світу реєструються випадки сказу в тварин, Європейська комісія визначила вимоги, які необхідно виконати, для перетину кордону з тваринами. Основною вимогою Європейської комісії є вакцинація тварини проти сказу при досягненні твариною 12 тижневого віку. А також проходженні дослідження на наявність антитіл до збудника сказу. Дослідження проводитися на зразку вакцинованої тварини не раніше, ніж через 30 днів після дати вакцинації. В результаті дослідження власник має отримати результат, який покаже наявність титру антитіл до вірусу сказу в сироватці крові тварини.

Власник перед плануванням перетину кордону з твариною має дізнатись точний переліка документів, які йому знадобляться, зокрема і вимоги до титру. Дану інформацію можна дізнатись на сайті Європейської комісії та в посольстві країни в яку планується виїзд чи на митниці/прикордонній службі.

На сьогоднішній день існують наступні вимоги для отримання титру антитіл:

  • тварина повинна мати заповнений ветеринарно-санітарний паспорт державного зразка, який повинен бути оформлений до дати внесення в нього будь яких даних;
  • тварина має бути ідентифікована за допомогою мікрочіпа (транспондера), який відповідає вимогам ISO 11784 та ISO 11785; 
  • вакцинація від сказу - вакцинація від сказу має відбутись у віці 12 тижнів або старше, на момент вакцинації тварина має бути ідентифікованою (чіпованою), або ідентифікація має бути одночасно з вакцинацією.
  • відбір проб на антитіла можливий через щонайменше 30 днів від моменту вакцинації проти сказу (згідно вимог директиви ЄС)

Дослідження проводиться в акредитованій Європейською Комісією лабораторії. Титр зроблений в акредитованій лабораторії для країн Європи визнається протягом необмеженого терміну за умови, що не будуть протерміновані вакцинації проти сказу

Після відбору крові на титр до виїзду має пройти карантинний період в 90 днів (дану інформацію слід уточнити в посольстві та/або на митниці)

Виїзд за кордон можливий, якщо титр антитіл проти сказу 0,5 МО (міжнародних  одиниць), або більше

Ветеринарний центр здійснює супровід у підготовці до проведення титру антитіл на сказ, що включає в себе відбір матеріалу, оформлення супровідних документів та відправку матеріалу на дослідження.  Ми здійснюємо супровід в оформленні ветеринарного паспорту, проводимо чіпування та вакцинацію відповідно до вимог, які ставляться Європейською комісією.

Дані наведені в статті, актуальні на 01.09.2021 року, тому перед плануванням подорожі з твариною слід дізнатись актуальну інформацію.