Чому коти мітять у будинках

Поява маленького кошеняти в будинку приносить море позитивних емоцій всій сім’ї. Всі хочуть, щоб пухнастик став справжнім членом родини. Але часто виникає проблема, коли кіт починає всюди мітити. Що ж робити в такій ситуації?

Деякі люди мають хибну думку, що лише кіт може мітити територію. Але пакостити можуть і кішки, особливо під час тічки.

Перш ніж, як боротись з мітками, варто вияснити, чи кішка мітить територію, чи просто задовольняє фізіологічні потреби в недозволеному місці. Якщо вона хоче справити нужду, то займає сидяче положення. Рідини при цьому виходить значно більше. Можливо, що у тварини проблеми з сечовивідною системою і потрібно перевірити її здоров’я у ветеринара.

Для того, щоб помітити територію, кіт не обов’язково повинен виділяти сечу. Улюбленець залишає свій запах, коли точить кігті, чи безпосередньо контактує з меблями у квартирі.

Виясніть, чому улюбленець почав мітити. Якщо причиною став стрес, пов’язаний з переїздом на нове місце чи ремонтом, тоді зрозуміло, чому коти починають мітити кутки і меблі. В такому випадку, потрібно обмежити територію тварині і створити найбільш комфортні для нього умови. Поверніть його лежак, іграшки, улюблене крісло тощо.

Некастровані тварини можуть ставити мітки, якщо почують запах самки під час тічки. Таким чином самці приваблюють самок. Кішка, в якої період тічки, може знаходитися навіть не в домі, а десь на вулиці, самець, незалежно ні від чого, її відчує.

Також кіт мітить територію при появі нового улюбленця в домі, сприймаючи його як суперника. Тому, перш ніж завести нову тварину, потрібно підготувати місце для неї, огородивши територію.

Якщо кіт почав ставити мітки, то не потрібно карати його. Більшість намагаються тикати хулігана носом в помічені місця, але це дає зворотній ефект. Улюбленець думає, що йому показують його місце і буде навпаки більше пакостити.

Кастрація – один із методів, як відучити кота мітити територію в квартирі. Після операції  у ранньому віці такий інстинкт пропадає у 80% тварин, проте пізня кастрація не завжди може допомогти.

Також ви можете обрати інший метод. В більшості препаратів міститься прогестин – жіночий гормон, і транквілізатори. Препарати приймаються орально чи вводяться за допомогою ін’єкцій. Інстинкт пригнічується, але може спостерігатися побічна дія: збільшення ваги, діабет, пасивна поведінка.

Розпилювачі чи спреї з котячими феромонами, можуть збільшити у кота відчуття комфорту, що також зменшить його бажання мітити.

В будь-якому випадку, ветеринарний лікар допоможе вам у вирішенні цієї проблеми.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?