Гематома вуха в кота. Способи лікування


Що означає, коли вухо вашого кота болюче, і на ньому з’явилась припухлість, наповнена рідиною?

Кіт чеше вухо, і ветеринар діагностує гематому. Що це таке, і як тварина її дістала

Слово гематома, з грецької інша назва -синяк. Зазвичай, синяки в собак бувають частіше, але коти також можуть їх отримувати, струшуючи різко головою, або агресивно шкрябаючи вухо від свербежу внаслідок інфекції, паразитування вушних кліщів, алергію або через наявність чужорідного тіла, яке могло туди потрапити. Внаслідок травмування виділяється кров і застоюється між шкірою і хрящем вушної раковини.

В результаті з’являється припухла ділянка, наповнена рідиною, або в вушному каналі або на мочці вуха. Залежно від розмірів і зони утворення, гематома може бути тверда або м’яка.

На жаль, гематома сама пройти не може. Це болючі відчуття для тварини і це також може призвести до тривалого ураження вушних тканин. Є кілька шляхів лікування гематом, але, зазвичай хірургічний найефективніший. Поки кіт перебуває під анестезією, хірург видаляє рідину, згустки крові і з’єднує внутрішню і зовнішню частини вуха так, щоб уникнути горбистого шраму при загоєнні. 

Найважливіше – це післяопераційне лікування, щоб уникнути повторного утворення гематоми.

Не дивлячись на те, яким шляхом ви йдете, швидше за все, вашому коту, необхідно буде носити пластиковий комір – конусоподібну конструкцію, що захищатиме вухо від розчісування, поки воно не загоїться.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?