Малоклюзія (слюнявка) у шиншили. Що робити?

Якщо Ви помітили, що улюбленець постійно має мокру мордочку, заслинені шию і лапки – це може бути ознакою захворювання зубів.

Причиною даного захворювання є неправильна будова щелепи, і ця ознака обумовлена генетично. Зазвичай, яскраво картина проявляється на третьому-четвертому роках життя. Гострі краї зубів починають травмувати ротову порожнину, і у тваринки збільшується слиновиділення.

Малоклюзія буває двох різновидів і залежно від цього має різні ступені складності. Можливі варіанти прояву: неправильно виросли різці, або ж загострені кінці корінних зубів.

Якщо неправильно виросли різці то рот у гризуна може взагалі не змикатись, зуби травмують ясна, і вони мають завжди мокру шию, груди і передні лапки. Коли ж Ви помічаєте місця “нажовів” в ротовій порожнині, аж до виділення крові, і замочені борідку і груди – це говорить про занадто загострені кінці щічних зубів.

Якщо зуби ростимуть неправильно, то тварина не зможе нормально їсти, і це може призвести до виснаження, або навіть смерті. Тому, необхідно надавати зубам фізіологічну форму для уникнення травмування. для цього проводять операцію під наркозом, зрізують гострі кінці корінних зубів бормашиною, або ж спилюють різці. Це дає змогу продовжити життя тварині ще на рік, а то й більше.

Обрізання зубів і, завдяки цьому – нормалізація раціону, не лише покращать тваринці якість життя, а й продовжать його тривалість.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?