#ВетЛікБез: хвороби геконів та ігуан

Існує багато чинників, від яких залежить здоров’я рептилії.

Основними факторами які впливають на нормальний фізіологічний стан рептилії є:

  • умови її утримання у тераріумі (температура, вологість, освітлення, устаткування і оформлення тераріуму);
  • правильний раціон та моціон;
  • субстрат, та правильне його очищення.

У молодих ігуан та геконів можуть виникати захворювання, які пов’язані з умовами утримання тварин. До таких патологічних станів можна віднести:

  • паракератоз
  • вторинний гіперпаратиреоз
  • травми голови та кінцівок
  • проковтування сторонніх предметів.

Причиною розвитку багатьох хвороб часто стає брак ультрафіолету, кальцію і вітамінів, не відповідна температура та вологість повітря, погрішності в раціоні, моціоні, а також низька температура в тераріумі.

Також, часто ігуани хворіють на хвороби нирок та сечового міхура, оскільки на генетичному рівні схильні до розвитку сечокам’яної хвороби. Якщо ваш улюбленець почав раптово худнути, відмовляється від корму, та має збільшений живіт терміново зверніться до лікаря-герпетолога! Сечовий камінь можна легко спутати з кишковою непрохідністю чи пухлиною внутрішніх органів. Дані стани потребують термінового оперативного втручання, оскільки тваринка може загинути.

У молодих ігуан та геконів можуть з’явитися нашкірні паразити, такі як зміїні кліщі, або ж кліщі ящірок. Через них у тварини з’являється свербіж, порушується процес линьки, з’являються інфекційні ураження шкіри та розвивається анемія.

Рептилії не помирають несподівано, вони стають менш активними, і в їхньому режимі збільшується «час спокою». Зміни в поведінці рептилії можуть бути ознаками різних проблем. Деякі ігуани стають агресивними, це може бути викликано каменями в сечовому міхурі, гнійними ранами і іншими невизначеними хворобами і патологіями. Навіть дуже незначні речі, які є неправильними, можуть через якийсь час призвести до великих проблем із здоров’ям рептилії. З вищепереліченого списку стає очевидно, що потрібно знати власнику,що вимагається конкретному виду рептилії для нормального існування в неволі.

Якщо Ви не знаєте, як повинна поводитися рептилія цього різновиду, Ви можете пропустити ранні ознаки захворювання або стресу.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?