Низький рівень тромбоцитів – біда для собак

У вашого собаки чорні випорожнення чи синяки чи інші плями на шкірі? Це може бути сигналом до невідкладних дій і вимагає негайної перевірки у ветеринарного лікаря. І історія, яка відбулась нещодавно у нашій клініці, цьому підтвердження.

До нас звернувся стурбований господар собаки з наступним: “Випорожнення мого пса – чорного кольору, і коли я його чесав то помітив, що його тіло вкрите синяками (собака – білого кольору, тому я добре бачу його шкіру).”

Ми негайно зробили аналіз крові, і в результаті була виявлена тромбоцитопенія.

Що господареві собаки необхідно знати про цей стан?

Тромбоцитопенією ми називаємо стан, коли тіло містить аномально низький рівень кров’яних тілець (тромбоцитів). Нормальний рівень кров’яних тілець – від 180 до 200 тис. на мілілітр. У випадку, якщо цей показник є нижчим за 40 000, існує ймовірність виникнення спонтанної кровотечі у шлунково-кишковому тракті (саме тому випорожнення були чорні і проглядались синяки на тілі тварини), сечовивідних шляхах, мозку або легенях.

В даному випадку, дуже добре, що господар одразу привіз свого собаку до нашої ветеринарної клініки, оскільки внутрішня кровотеча може спричинити швидку смерть собаки, якщо вчасно не зробити переливання крові.

Для того, щоб з’ясувати причину пониження рівня тромбоцитів, ветеринарні лікарі проводять те, що вони називають диференціальним діагнозом (якщо Ви – шанувальник телевізійного шоу “House M.D.”, Ви мабуть, вже чули цей термін). По суті, це процес виключення причин, для чого можуть застосовуватися УЗД органів черевної порожнини і рентген грудної клітки, щоб уможливити виключення такої причини, як рак; також до цього процесу входять перевірка на загальні захворювання, що переносяться кліщами, і біохімічний аналіз крові.

Імунно-зумовлена тромбоцитопенія – це знищення тромбоцитів самою ж імунною системою собаки. До цих пір невідомі причини, з яких це відбувається, але навіть цей небезпечний для життя стан можна виправити.

Собаки з таким станом госпіталізуються у відділення інтенсивної терапії і отримують кортикостероїди та інші імунодепресанти для того, щоб зупинити атаку тіла на самого себе; також собаки отримують медикаменти для стимуляції швидшого, ніж зазвичай, вивільнення недозрілих пластинок із кісткового мозку. В кращому випадку, собаки реагують на лікування через 3 – 5 днів. Стан цей можливо контролювати, але, на жаль, неможливо вилікувати, тому хвора на тромбоцитопенію собака потребуватиме медикаментів для контролю захворювання впродовж усього життя.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?