Не такий страшний кліщ, як його малюють

Як мали змогу помітити всі, хто бодай трохи цікавиться новинами, останніми місяцями кліщі й захворювання, що вони переносять, зʼявляються в новинах набагато частіше, ніж нам того б хотілось. Для багатьох господарів собак таке почастішання випадків зустрічі чотирилапих з кліщем є, може, ще не приводом для паніки, проте тривожною тенденцією – як мінімум, хоча фахівці заздалегідь очікували росту кількості інцидентів з кліщами цього року, як наслідку помірної зими.

Насправді, приводу для паніки немає – як завжди, все що необхідно робити – забезпечити належний візуальний контроль за своїм улюбленцем, аби в разі вдалого приземлення кліща на його шкіру можна було зреагувати якнайшвидше, а також дослухатись до порад фахівців з ветеринарної медицини, і старанно їх дотримуватись.

Мабуть, не варто навіть нагадувати будь-якому власнику собаки про те, що від нього/неї напряму залежить, наскільки значними будуть негативні наслідки і страждання, котрі доведеться пережити чотирилапому другові, якщо все ж не вдасться вберегтись від кліща зовсім. І, звісно, очевидним є те, що роблячи усе, що від Вас залежить, Ви захищаєте не лише Вашого собаку, а захищаючи й себе та власну родину.

Кліщі – це маленькі павукоподібні, котрі належать до того ж класу, що й павуки та скорпіони. Кліщі є представниками таких паразитів, які харчуються кров’ю більших тварин задля власного виживання.

На відміну від більш осілих бліх, які доволі неохоче мігрують зі свого носія, кліщі відпадають після споживання достатньої кількості крові. Потім, через якийсь час, коли кліщ знову відчуває потребу в харчуванні, він діє елементарно і примітивно, але, мусимо визнати, дієво – терпляче чатує на наступну жертву, а коли нарешті дочекається її – змальований тут ланцюжок подій з Вами, Вашим собакою та кліщем повторюється.

На жаль, існує висока вірогідність того, що новою здобиччю одного з таких кліщів станете саме Ви – наприклад, в разі, якщо Ваш пес занесе кліща на Ваше подвір’я, або й до будинку.

Зокрема, на Заході нині майже одностайно вирізняють чотири найпоширеніших види кліщів: бурий собачий кліщ, чорноногий кліщ, Amblyomma americanum, а також собачий іксодовий кліщ. Ці кліщі переносять такі сумновідомі захворювання, як хвороба Лайма, анаплазмоз, плямиста гарячка Скелястих Гір та ерліхія. Перераховані захворювання викривають себе анемією, порушенням гемостазу, сонливістю, втратою апетиту, слабкістю, набряканням суглобів, ускладненим пересуванням.

Відомі також певні складнощі і перепони у діагностуванні деяких хвороб, звичними носіями яких є кліщі. Зокрема, зазвичай у собак не утворюється на шкірі пляма, яка з’являється у людини за випадку хвороби Лайма – саме тому іноді кліщеві вдається досить довго залишатись сам на сам із жертвою, без належної уваги господаря й ветеринарних медиків. Тому, якщо в минулому у Вашого улюбленця вже траплялись контакти з кліщами, або якщо чітко проглядаються прояви симптомів, знайомих за попередніми випадками, необхідно у якомога коротший термін провести ветеринарний огляд Вашого чотирилапого друга, приділяючи особливу увагу перевірці наявності в собаки захворювань саме з числа тих, що переносяться кліщами.

Всупереч розмаїттю асортименту на пропоновані ринком засоби проти паразитів, єдиного засобу, який захистив би собаку комплексно та всеохоплююче – і від серцевих черв’яків, і від бліх, і від кліщів, і від кишкових паразитів – на жаль, на даний час не пропонує жоден з виробників ветеринарних товарів. Тому, ветеринарам не залишається іншого виходу, окрім як радити господарям псів використовувати, щонайменше, два засоби одночасно, аби забезпечити повний захист. Зокрема, ринок пропонує споживачам засоби проти кліщів для зовнішнього застосування, жувальні засоби, а також нашийники.

Відомо, що останнім часом Західні фахівці все частіше радять господарям захищати своїх собак з допомогою жувальних препаратів, які, як заявлено виробниками, знешкоджують усі чотири найпоширеніших види кліщів, а також не жаліють і бліх. Проте, якщо Ваш собака все ж не в захваті від жувальних препаратів, чи, можливо, Ви особисто з якоїсь причини надаєте перевагу засобам виключно для зовнішнього застосування, пошук того, що звільнить Вас і Вашого улюбленця від страждань з вини кліща – всупереч згаданому новому, притаманному літу-2017 тренду, що активно набирає оберти в колах ветеринарів і кінологів – також навряд чи вимагатиме значних затрат зусиль та часу, оскільки нові та покращені препарати зʼявляються у ветеринарних аптеках чи не щодня, і це дійсно гарна новина для господарів собак, особливо в світлі всього вищесказаного.

Таким чином, очевидно – будь-які причини панікувати і вдаватись до гарячкових дій з приводу кліща на Вашому собаці – відсутні, і якщо таке все ж трапилося з Вами – необхідно діяти без зайвих зволікань, але й без надмірного поспіху. Головне – виявити кліща зразу ж після того, як він десантувався на Вашого собаку – тобто бути відповідально уважним, а далі справа техніки – прийом у ветеринарного лікаря, купівля виписаних ветеринарних препаратів, і ретельний контроль за дотриманням у застосуванні препаратів офіційних інструкцій.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?