Проблема респіраторної алергії в собак і котів

Існує багато факторів, які впливають на комфорт і щасливе існування вашої тварини. Зазвичай ми концентруємо увагу на тому, щоб прикрасити життя нашої улюбленця розвагами і заохоченням. Ми поспішаємо додому з роботи, щоб впевнитись що вони прогулялись чи нагодовані перед сном. Ми купуємо собаці чи котові щось смачне, щоб винагородити його за вивчену команду. Ми вмикаємо їх улюблені пісні, фарбуємо їм нігті, розчісуємо шерсть, і витрачаємо численні гроші на м’ясо конкретної марки, яке вони люблять. Однак попри нашу турботу, ми можемо пропустити момент, коли собака може захворіти.

І коти і собаки можуть бути уражені простими алергенами, і проблема в тому, що власник може не помітити, той час, коли алергія може викликати подразнення шкіри, шлунково-кишкового тракту, сполучних тканин, впливати на загальний комфорт і соціальну поведінку.

Більшість котів живуть в будинках чи квартирах, тому цю проблему легше контролювати. В котів, що піддаються дії алергенів, таких як дим, продукти гігієни, запахи, відходи від будівництва, візити інших котів та собак, і блохи, можуть виникати однакові клінічні симптоми як у людей, які страждають астмою. Це може початись як легкий хрип, потім легка млявість, безсилля, і тоді повільне зростання частоти дихання, що не схожа до звичайної. Трапляється також кашель.

Собаки більше часу проводять на вулиці, і тому піддаються дії різних алергенів з самого раннього віку. Відповідно, це дуже допомагає в розвитку імунної системи. Є кілька порід собак, які особливо чутливі до респіраторної алергії, такі як мопси і бульдоги, що проявляється в них майже такими ж ознаками як і в котів.

І хоч алергія проявляється з раннього віку, вона може з’являтись повторно, особливо сезонна. Вона може з’явитись пізніше в житті тварини, коли імунна система подразнюється новими контактами або стресами. Будь що може спровокувати алергію, тварина може бути повністю здорова, але є ситуації коли, до прикладу, власник змінює житло, і в домашнього улюбленця починаються проблеми зі здоров’ям. Це може бути що завгодно – будматеріли, миючі засоби, і навіть дим від паління з сусідньої квартири.

Якщо правильно поставити діагноз, то лікування, насправді, просте. Респіраторна алергія може викликати багато інших проблем, тому важливо проконсультуватись з ветеринаром, щоб впевнитись в тому, що це дійсно алергія і що життю вашого улюбленця ніщо не загрожує. Відхилення в обміні речовин, інфекції, хвороби серця, біль, все це може бути проявом інших багатьох хвороб. Важливий момент в контролі хвороби – це справитись з нею швидко. Що довше ігнорувати алергію, тим важче її вилікувати в майбутньому, і тим довше ваш улюбленець буде відчувати дискомфорт і страждати. Дуже часто вторинні інфекції виникають після алергії.Такі випадки потребують іншого лікування.

Підказки, що допоможуть вам правильно доглядати за собакою, яка страждає на алергію.

Потрібно змінити фільтри в обігрівачах;

  • Регулярно прибирайте ваш будинок чи квартиру; підлогу, килими, штори, подушки, і все, де може збиратись пил;
  • Особливу увагу звертайте на використання лаків для волосся, парфумів, ароматизованих свічок, або будь чого, що має різкий запах;
  • Якщо ви палите, то, відповідно, вам краще робити це на вулиці;
  • Строгого контролю потребують засоби побутової хімії (миючі засоби для підлоги, меблів, сантехніки та ванної кімнати).

Якщо у вашого улюбленця є алергічні симптоми – без зволікань покажіть його своєму ветеринару

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?