Як захистити собаку від літньої спеки?

Спека важко переноситься тваринами. Ваші улюбленці стають менш активні, більше лежать на прохолодній підлозі, часто відмовляються від їжі і багато пʼють. Перегрів дуже небезпечний для чотирилапого. Якщо вчасно не прийняти міри, то тварина може загинути. Аби цього не сталось, необхідно знати кілька основних правил, які допоможуть вашому пухнастому улюбленцю пережити спеку з мінімальними стражданнями.

Як захистити домашнього улюбленця в побуті

Залишаючи тварину в спеку в квартирі, обовʼязково забезпечте їй доступ свіжого повітря. Залиште відкритими вікна. Не зачиняйте міжкімнатні двері – тварина повинна мати якнайбільше простору для переміщення. Якщо квартира чи дім розміщені на сонячній стороні – можна трішки прикрити вікна (штори, жалюзі), щоб сонячні промені не нагрівали приміщення. Тільки не закривайте повністю, тварина не повинна сидіти  в темряві. Двері в ванну кімнату також можна залишити відкритими, так як підлога там прохолодна і це неабияк приваблює ваших домашніх улюбленців. На підлозі також можна залишити мокрий рушник. Якщо в помешканні є кондиціонер, ні в якому разі не направляйте потік повітря на тварину, інакше вона може захворіти.

Залишайте багато води

Тварини в спеку відчувають сильну спрагу, тому завжди має бути посудина з чистою водою. Слідкуйте щоб посудина завжди була наповнена. Воду міняйте часто, щоб вона була прохолодна. Обовʼязково беріть воду на прогулянку і в поїздки. В дальні подорожі можна частину запасів води заморозити в пластиковій пляшці.

Змініть режим і раціон харчування

Дуже часто в сильну спеку четверолапі можуть відмовлятись від їжі. В такому випадку не варто хвилюватись і примушувати тварину їсти. Просто зменшіть розмір порції і кількість прийомів їжі. Також варто переглянути раціон. Тварин не треба годувати важкою їжею. Дорослу собаку, до прикладу, можна перевести на одноразовий прийом їжі і давати більше кисломолочних продуктів.

Змініть графік прогулянок

Намагайтесь вигулювати тварину або рано вранці або пізно ввечері, коли сонячні промені не такі інтенсивні. Якщо виникає необхідність виводити улюбленця вдень, то намагайтесь перебувати в тіні дерев. Зменшіть час прогулянки до мінімуму і обовʼязково візьміть з собою воду, щоб напоїти четвероногого або обмити його. Якщо біля вашого дому є водойми, то в спеку тварин рекомендується вигулювати саме біля них, так як біля води завжди свіжо і прохолодно.

Обмежте фізичні навантаження

Тварину в спеку необхідно обмежити від активних фізичних навантажень. Якщо ж тренування відмінити не можна, то варто перенести його на ранок або пізній вечір. А краще всього замінити плаванням.

Ніколи не залишайте тварину в автомобілі

В жодному разі не можна залишати вашого улюбленця в спеку в авто, навіть якщо воно стоїть в тіні і вікна нещільно закриті. Салон авто – це своєрідний парник, і він дуже швидко нагрівається. Якщо температура повітря надворі +25, то в салоні приблизно +35. Всього кілька хвилин в такому парнику достатньо щоб тварина загинула.

Не одягайте на чотирилапого тісний намордник

Механізм терморегуляції тварини влаштований так що охолодження проходить через ніс, язик (часте дихання так інтенсивне слиновиділення) і подушечки лап. Тому собака, закована в тісний намордник може загинути від перегріву. Якщо ж ваша собака обовʼязково має перебувати в наморднику, то не затягуйте його занадто тісно і знімайте його кожні 10 хвилин, щоб дати хвостатому подихати і попити води.

Бережіть мочку носа і вуха четвероногого

Не дозволяйте вашому улюбленцю довго перебувати на відкритому сонці (особливо якщо тварина любить поніжитись на сонці, лежачи на спині). Мочка носа, тоненькі вушні раковини, і ніжна шкіра в паху і під пахвами може обгоріти.

Бережіть подушечки лап

Намагайтесь не вигулювати собаку в спеку по гарячому асфальту. Ваша улюбленець може обпалити подушечки лап. Це правило також діє на піщаному пляжу і на гальці. Якщо ви самі не можете пройти по гарячому піску без взуття, то ваша тварина тим більше може отримати опіки. Гуляйте з собакою в тіні, а краще всього по траві.

Що робити, якщо тварина отримала тепловий удар

Симптоми перегріву або теплового удару

 • часте дихання;
 • сухий ніс;
 • рясне слиновиділення;
 • бордові або сині набряки слизових рота, язика;
 • помутніння або почервоніння очей;
 • порушення орієнтації, нерівна хода, млявість;
 • діарея або рвота;
 • слабкий пульс;
 • підвищення температури тіла;
 • втрата свідомості.

Які міри терміново прийняти

Якщо тварина отримала тепловий удар, то необхідно якнайшвидше знизити температуру її тіла (нормальна тепмература 39 – 39,5). Для цього треба зробити наступне:

 • віднести тварину в прохолодне затінене місце;
 • забезпечити доступ свіжого повітря (якщо немає вентилятора, то просто обмахуйте тварину);
 • обполосніть тварину водою кімнатної температури (тільки ні в якому разі не холодною, щоб уникнути різкого падіння температури, що може викликати зупинку серця;
 • накрийте тварину вологим рушником;
 • постійно вимірюйте температуру тіла (ректально). Як тільки вона досягне норми – припиняйте всі міри по охолодженню , витріть тварину насухо і дайте випити води;
 • щоб уникнути ускладнень, відвезіть улюбленця в ветеринарну клініку.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?