#ВетЛікБез: черепахи. Пневмонія у водних черепах

Якщо черепаха свистить, пускає бульбашки повітря, хрипить, дихає ротом, сидить на березі, кренить (завалюється на бік), не їсть і не тоне – Вам терміново потрібен лікар-герпетолог, оскільки затягування з лікуванням може закінчитись для Вашого улюбленця летально.

Якщо Ваша черепашка плаває на боці, це може бути ознакою ураження не лише респіраторної системи, а й органів травлення (розширення шлунку чи здуття кишечнику). Для того, щоб точно встановити причину розладу, необхідна консультація вузького спеціаліста.

Ексудативна пневмонія виникає раптово і протікає дуже гостро. Найчастіше, виникнення пневмонії пов’язано з переохолодженням тварини (утримання її поза межами температурного оптимуму), після транспортування, або утримання без корму.

Найчастіше вражається одна легеня, тому при плаванні тварина опускається на бік ураженої легені, зазвичай на лівий, але при цьому все ж може опускатися на дно, на відміну від тимпанії шлунку.

Черепахи перестають бути активними, або навпаки – занадто шкребуть лапками, періоди апатії змінюються періодами бадьорості. Вони кашляють, чхають і важко дихають – виникає задишка. Ви можете також помітити, як тваринка тре голову передніми лапками, що може давати їй змогу легше впоратися з обструкцією дихальних шляхів.

Хвороба проявляється через два – чотири дні після дії вищеперерахованих чинників, і може призвести до смерті впродовж декількох діб, чи навіть годин.

Здійснюючи візуальний огляд, Ви можете помітити слиз в ротовій порожнині, і витікання з носа. Якщо таку черепаху обережно клацнути по носу, то може з’явитись звук, що нагадує хрип. Слизові при цьому бліді або синюшні. Іноді можуть з’являтись кірочки на носі, та піна з рота.

При появі перших ознак задухи потрібно терміново звернутися до лікаря-герпетолога для надання невідкладної допомоги, оскільки захворювання розвивається достатньо швидко. особливо якщо причиною виникнення є грибок. В такому випадку, якщо лікування почати не вчасно, тваринка ризикує загинути.

Для діагностики захворювання проводиться рентгенологічне дослідження, і лікування проводиться до позитивної динаміки на рентгенограмі.

Отримати консультацію лікаря-герпетолога в клініці «Vet House» може кожен бажаючий, попередньо записавшись на прийом за наступними телефонами:

☎ 097 408 0969
☎ 063 671 4335

Працюємо без вихідних.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?