#ВетЛікБез: які щеплення робити гризунам?

Все про щеплення дрібних тварин

Часто господарі дрібних тварин, таких як кролі чи інші гризуни, не замислюються над тим що їхній улюбленець може захворіти на вірусні захворювання, які можуть призвести до смерті тварини. Оскільки в ряді випадків лікування малоефективне або взагалі відсутнє, кожен повинен знати, що найкраще профілактувати захворювання, а не лікувати його.

Найбільш небезпечним захворюванням серед інфекційних хвороб є сказ. І вакцинація – це єдиний засіб профілактики цього захворювання. Сказ – вірусне захворювання, яке призводить до смерті тварини. Вірус вражає нервову систему і викликає такі симптоми, як світлобоязнь, агресивність, лихоманку, блювоту і понос. Зараження відбувається через укус хворою твариною здорової. Інкубаційний період сказу тривалий, від одного тижня до року. Єдиним порятунком від цієї небезпечної хвороби є ​​профілактичні щеплення, і, оскільки до захворювання сприйнятливі і люди, то вакцинація тварин обов’язкова.

Відповідна позначка про вакцинацію вноситься до ветеринарного паспорту, який ви можете оформити в клініці. Перше щеплення від сказу робиться в 12-14 тижневому віці, а потім щорічно.
В нашій клініці Ви можете отримати розгорнуту консультацію лікаря з приводу утримання та всіх необхідних профілактичних заходів для дрібних та екзотичних тварин.

Для вакцинації ми використовуємо імпортні вакцини, такі як «Defensor», «Purevax», «Нобівак», «Біокан».

Вакцинація здійснюється за наступною схемою

  • перше щеплення робиться в 2-х місячному віці проти лептоспірозу;
  • наступна вакцинація проходить через 3-4 тижні (після досягнення тримісячного віку), проти лептоспірозу та проти сказу;
  • далі вакцинація проводиться, коли тварині виповнюється 1 рік, тієї ж вакциною лептоспірозу та сказу);
  • після цього щорічно в один і той же час протягом усього життя тварини.

Також, кролям проводиться вакцинація проти геморагічної хвороби та міксоматозу.
Тварин вакцинують у віці від десяти тижнів. Стійкий імунітет розвивається і триває протягом 6 – 12 місяців.

Для підтримання імунітету батьківського поголів’я рекомендується щорічна ревакцинація.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?