#ВетЛікБез: які щеплення робити тхору

Все частіше в домівках з’являються найрізноманітніші звірята, поруч з котами та собаками, одним з яких є спритна тваринка – тхір. Цей маленький хижак з легкістю приживається серед людей, і стає невід’ємною частиною сім’ї. Але часто трапляється так, що господарі не знають, як правильно доглядати за тхорами та які профілактичні щеплення проводити цим екзотичним тваринам.

Робити щеплення необхідно всім тхорам без винятку. Навіть якщо ваш вихованець ніколи не з’являється на вулиці, це не означає, що він не може заразитися: ви можете принести інфекцію в будинок на одязі та взутті. З нещепленим тхором не можна гуляти на вулиці, та необхідно обмежувати контакти з іншими тваринами.

В клініці «Vet House» вакцинують тхорів імпортними вакцинами «Vangard», «Duramun», «Purevax», «Defensor». За 10 – 14 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію (прогнати глистів) і переконатися, що у тхора немає ектопаразитів (бліх, вушних кліщів). Для дегільментизації та обробки можна використовувати пепарати для котів.

Якщо до вас потрапив тхір, про якого невідомо, був він щеплений чи ні, то потрібно вважати, що тхір невакцинований, і зробити йому всі необхідні щеплення. Відомості про проведені щеплення заносяться ветлікарем в ветеринарний паспорт із зазначенням виду вакцини, дати вакцинації.

Вакцинація проводиться за наступною схемою

  • перше щеплення робиться в двомісячному віці проти чуми м’ясоїдних і лептоспірозу;
  • наступна вакцинація проходить через 3-4 тижні (після досягнення тхором тримісячного віку), проти чуми м’ясоїдних, лептоспірозу та проти сказу;
  • ревакцинація проводиться в шестимісячному віці;
  • далі вакцинація проводиться, коли тварині виповнюється 1 рік, тієї ж вакциною (проти чуми м’ясоїдних, лептоспірозу та сказу);
  • після цього щорічно в один і той же час протягом усього життя тварини.

Активний імунітет виробиться не раніше, ніж через 10 – 14 днів після вакцинації, тому тхір повинен перебувати на карантині (уникати будь-якого стресу, переохолодження, не гуляти на вулиці, не контактувати з нещепленими тваринами і не приймати водні процедури).

Можливі ускладнення

Гострі алергічні реакції, такі як набряк Квінке, анафілактичний шок, які проявляються після закінчення години після вакцинації. Запалення в місці ін’єкції, що може ускладнитись гнійним процесом в області введення вакцини. Виникає на фоні ослабленості організму після перенесеного захворювання.

2015 - 2019 © Ветеринарная клиника «Vet House» , г.. Винница

ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?