Вакцинації котів

37

Вакцинація котів необхідна для їх захисту від інфекційних захворювань, які є значно поширеними в нашому регіоні. Питання вакцинацій, їх необхідності, схем за якими необхідно щеплювати тварин є досить спірним питанням, яке не завжди є зрозумілим для власника а іноді і для лікаря, тому в цій статті ми спробуємо роз’яснити всі деталі вакцинацій.

Вакцинація (англ. vaccination) або щеплення — введення антигенного матеріалу з метою вироблення імунітету до інфекційної хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки.

Необхідність вакцинації полягає в першу чергу в захисті конкретної тварини та в  створенні популяційного імунітету, іншими словами чим більше тварин буде вакциновано тим менше буде розповсюджуватись збудник, тим самим менше тварин з ним зустрінуться, а відтак захворюваність буде меншою.

Всі щеплення в нашому центрі відбуваються згідно настанови до конкретної вакцини, законодавства України та доповнюються рекомендаціями Міжнародної ветеринарної асоціації дрібних домашніх тварин (WSAVA).

Вакцинації у котів проводяться проти вірусного ринотрахеїту або герпесвірусу, каліцивірозу, панлейкопенії, хламідіозу та сказу.

Вакцинацію слід розпочинати в 8 тижневому віці, але якщо існує загроза інфікування тварин, вакцинацію слід розпочинати раніше.

Для створення достатньої кількості антитіл, які будуть захищати тварину протягом року ми підбираємо індивідуальну схему вакцинацій саме для вашого улюбленця.

Вакцинацію кошенят слід розпочинати в 8 тижнів та проводити їх з інтервалом в 3- 4 тижні, таким чином, щоб вакцинація проти сказу була зроблена не раніше, ніж в 12 тижнів, а остання комплексна вакцина була зроблена в 16 тижнів або пізніше. Далі щеплення згідно рекомендацій Міжнародної ветеринарної асоціації дрібних домашніх тварин проводиться в 6 місячному віці, оскільки існує велика ймовірність, що материнських антитіл в організмі було досить багато і власні антитіла не виробились, або виробились в малій кількості. Котів старше 16 тижнів, або інших дорослих котів в яких відсутня або невідома історія вакцинацій слід вакцинувати комплексною вакциною двічі з інтервалом в 3 - 4 тижні, в одну з вакцинацій має бути включений і сказ

Надалі всі щеплення проводяться один раз на рік.

Вакцинації в нашому центрі відбуваються після клінічного огляду тварини, оскільки для того щоб тварина перенесла вакцинацію без будь яких ускладнень вона має бути клінічно здоровою.

Ми використовуємо сучасні живі вакцини. Для котів це вакцина Nobivac, виробництва Нідерландів, та вакцина Zoetis, виробництва США.