Лікування захворювань шкіри

Дерматологія

Захворювання шкіри у собак та котів зустрічаються досить часто і зазвичай є дуже надокучливими, тягнуться досить довгий період часу і завдають тварині та його власнику чимало дискомфорту. Крім того в дерматології існують хвороби, які можуть передаватися від тварини до людини.

Ветеринарний дерматолог - це лікар, який займається всіма проблемами, що пов’язані з  шкірою, шерстним покривом  та вухами тварин. 

До основних груп дерматологічних захворювань  можна віднести  шкірні алергії, паразитарні захворювання, шкірні бактеріальні та грибкові інфекції, ендокринопатії, імуноопосередковані хвороби та неоплазії ( пухлини шкіри).

Окрему увагу необхідно приділити вухам. У зовнішньому вусі так само можуть проявляться алергіії, паразити та інші хвороби.  Слід враховувати, що деякі породи мають схильність до отитів через свої анатомічні особливості вуха.

Дерматологічний прийом здійнюється наступним чином. Спочатку лікар збирає анамнез, тобто інформацію про утримання, харчування, догляд за тварининою, актуальність профілактичних обробок. Також важлива інформація про те, коли почалась хвороба, які симптоми має тварина та яке лікування уже застосовувалось. Після цього лікар здійснює огляд, проводить термометрію та, якщо виникає потреба, одразу проводить додаткові обстеження. Без додаткових досліджень(зіскобів шкіри) підтвердити або виключити діагноз не можливо. Часто паразитарні захворювання та алергії ускладнюються вторинною мікрофлорою(бактеріальною або грибковою).  Проводячи дерматологічний огляд лікар запропонує діагностику, яку вважатиме найбільш доцільною саме в вашому  випадку. Більшість діагностичних тестів можна провести одразу ж під час прийому та отримати результати за 10-20 хвилин. Діагноз  вже встановлюється комплексно, врахувавши анамнестичні дані, дані клінічного огляду та результати додаткових досліджень. Проте в деяких випадках з першого прийому діагноз встановити неможливо, тому іноді призначається пробне лікування, діагностична дієта або ретельне спостереження .

До арсеналу діагностичних маніпуляцій нашого дерматолога входять такі послуги, як:

 • цитологічні дослідження шкіри
 • цитологічні дослідження вушного мазка
 • дослідження зіскобу шкіри
 • мікроскопічні дослідження на наявність ектопаразитів
 • трихограми
 • мікологічні посіви
 • люмінесцентна діагностика лампою Вуда

Щодо обстеження вух, то окрім візуального огляду та пальпації, для оцінки зовнішнього слухового проходу обов’язково проводиться отоскопія. Отоскопія дозволяє повністю оцінити стан вертикальної і горизонтальної частини зовнішнього слухового проходу, стан шкіри вуха, секрецію, наявність сторонніх тіл або новоутворень. І найважливіше - це оцінка цілісності барабанної перетинки. При необхідності, може проводитись відеоотоскопія  під седацією. 

Враховуючи те, що більшість пацієнтів мають хронічні шкірні проблеми (алергії), які періодично загострюються, то тваринам необхідно ппроводити повторні огляди і дослідження. Наш лікар підтримує зв’язок в телефонному режимі або месенджерах. Тому за максимальної співпраці лікаря і власника, ми  можемо зробити життя тварини комфортним, навіть з невиліковними надокучливими хворобами.

Корисні поради від дерматолога:

 • Якщо у тварини з’явився свербіж або шкірні ураження, не затягуйте!  А якнашвидше зверніться на прийом, щоб усунути проблему, адже тварина отримує неабиякий дискомфорт.
 • Не мастіть невідомі вам ураження мазями чи засобами з  вашої особистої аптечки . Таким чином ви: 1) можете зіпсувати картину для лікаря; 2) тварина може злизати токсичні для неї ліки  та отруїтися.
 • Обробляйте тварин від бліх та кліщів регулярно, так вдасться запобігти більшості шкірних проблем.
 • Якщо ви підозрюєте харчову алергію в свого улюбленця, не варто самостійно експерементувати з раціоном або безперервно змінювати корми. Це може лише нашкодити здоров’ю тварини та спричинити хвороби шлунково-кишкового тракту. В такому випадку, варто одразу звернутись до лікаря. Він призначить елімінаційну діагностичну дієту.
 • Не заливайте в вуха перекис, хлоргексидин та інші антисептики. Не чистіть вуха пухнастику  перед оглядом лікаря.